PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7773}

Miłość blondynki

Lásky jedné plavovlásky
7,3 9 041
ocen
7,3 10 1 9041
7,6 17
ocen krytyków
Miłość blondynki
powrót do forum filmu Miłość blondynki

8/10

ocenił(a) film na 8

Lekkie, proste i przyjemne, a nawet piękne.

Temat błahy - miłość tytułowej blondynki. Miłość jak ta stereotypowa blondynka - naiwna, głupia.

Bardzo dobre role aktorów-amatorów. Wypadają bardzo naturalnie.

Panuje świetny, swojski klimat. Bohaterowie są przerysowani, co jeszcze bardziej wzmacnia sympatię, którą do nich odczuwamy.

Jest tu także nieco krytyki mieszczan, co objawia się w epizodzie z rodzicami Mildy w roli głównej. Dobrze pokazana chciwość, chamstwo, prostactwo.

Warto poświęcić niecałe półtorej godziny. Uroczy film.

8/10

ocenił(a) film na 8
Krocz

Role rodziców w moim odczuciu dosyć sztuczne, przerysowane (szczególnie matki głównego bohatera). Właśnie rodzice zachowują się w tym wszystkim najbardziej nienaturalnie. Jeśli rzeczywiście w tamtych czasach rodzice odnosili się tak do swoich dzieci, to cieszę się że nie musiałem wtedy dorastać.

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

Czy ja wiem w moim odczuciu są najbardziej realistyczne w całym filmie. Rodzice specjalnie się nie zmieniają na przestrzeni czasu, myślisz że teraz tak się rodzice nie odnoszą do dzieci (tudzież dorosłych dzieci)? jestem pewien że tak jest w większości domów, bo wszystkie kłótnie, pretensje i zawiści skądś się muszą brać. Ogólnie film bardzo fajny, podoba mi się ironia która cechuje czeskie filmy (ale to już oni mają w genach) która jest oryginalna dla czeskich filmów i czym ta szkoła się wyróżnia od ówczesnej szkoły filmowej polskiej bądź francuskiej.

ocenił(a) film na 8
pacyfista4

moja babcia jest kropka w kropkę jak tamta matka więc jak najbardziej nieprzerysowana postać ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones