PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8279}

Odlot

Taking Off
7,5 3 171
ocen
7,5 10 1 3171
6,7 6
ocen krytyków
Odlot
powrót do forum filmu Odlot

Szczególnie lekcja palenia trawki czy niektóre piosenki kandydatek na 'idolkę' (ta o 'dmuchaniu' zwala z nóg). Film utrzymany w komediowo-dramatyczno-poetycki m klimacie, podobnie jak wcześniejsze obrazy Formana: "Miłość blondynki" i "Pali się moja panno". Fajnie się ogląda, ale mi jednak jego specyficzny styl tak do końca nie odpowiada.

ocenił(a) film na 7
katrol

wlasnie te dwie sceny sa genialne - palenie i piosenka. ubaw po pachy, co pokazuje tez, jaki talent miał forman na poczatku swojej kariery. klimat nie tyle jest dramatyczny, co z subtelnym dystansem: rezysera cenię za to, że kręcił stosunkowo mało, a kazdy film to klasyka, nietuzinkowosc i ciagle nowe pomysły.

katrol

Nie mogę, to niesamowite, jak bardzo czeski jest ten amerykański film!

ocenił(a) film na 9
kosarz1311

jeśli chodzi o scenę palenia zioła-przesłodka hiperbolizacja. Zazdroszcze staffu, a co do scen castingowych po jakimś czasie zaczęły być nieco nużące

ocenił(a) film na 7
katrol

Mnie się podobała jeszcze scena, w której ojciec z kolegą wrócili pijani z "poszukiwań" i kolega na widok dziewczyny w domu pyta "We found her?"

ocenił(a) film na 8
katrol

Nie słyszałem w tym filmie żadnej piosenki o "Dmuchaniu".
Była tam jedna o piepszeniu lub ruchaniu ale o dmuchaniu nie kojarze...

ocenił(a) film na 8
Varza

to to samo, zapytaj sie rozdzicow, jesli mi nie wierzysz.

ocenił(a) film na 8
katrol

Zapytałem sie mamy i powiedziała mi że dzieci na ruchanie mówią "dmuchanie' a dorośli ruchanie lub piepszenie.
Teraz już rozumiem :)
W filmie zreszta też ta laska śpiewała 'Fu..ck" a nie " blow" bo z cenzurą w tej piosence nie było by żadnego efektu.

ocenił(a) film na 8
Varza

ciesze sie ze doszlismy do porozumienia.

ocenił(a) film na 8
katrol

... no Ja też.

ocenił(a) film na 8
katrol

Tak - palenie, aby "poznać bliżej swe dzieci" to majstersztyk. APoza tym ta scena ma jeszcze dodatkowe smaczki, np. pani, która twierdzi, że "nic nie czuje" czy dwóch prowadzących panów, w garniturach, którzy z wielką powagą przekazują sobie nawzajem blanty, by "nie kisić".

ocenił(a) film na 10
So_What22

I jakie integracyjne efekty , granie w pokera...rozbieranego.

ocenił(a) film na 8
katrol

Do scen o " nauce palenia trawki" i piosence o " dmuchaniu " dodałbym jeszcze jedną. Larry dzwoni z baru do matki zaginionej dziewczyny i to uruchamia lawinę zdarzeń. Córka ucieka , matka ją goni , Larry ucieka przed zbirami , taksówkarz goni matkę , a na koniec zbiry kradną taksówkę. A było się wychylać :)

ocenił(a) film na 8
neron4

dorzucę jeszcze drobiazgi - jedzenie jajka, rozmowa w knajpie (wiolonczelistka! :D, narzeczony córki w ostatniej scenie i jego życiowy plan ;) i więcej... czołówka z podmieniajacymi się dziewczynami - współcześnie to jest doskonale znany zabieg, ale to był 1971 :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones