PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11427}
7,3 8 448
ocen
7,3 10 1 8448
7,0 8
ocen krytyków
Valmont
powrót do forum filmu Valmont

Nareszcie obejrzałam i porównałam oba filmy.
Z czystym sumieniem powiedzieć mogę, że z tych dwóch interpretacji bardziej przemawia do mnie właśnie Valmont.

Niebezpieczne Związki mają "makijażową" klamrę spinającą film i jeśli chodzi o wydarzenia dużo wierniej odzwierciedlają akcję książki. Aktorzy w obu filmach grają świetnie, oddając w każdym filmie obmyśloną atmosferę- to co naprawdę różni dla mnie oba filmy.

Nad "Związkami" unosi się jakaś duchota, ciężki, mroczny kurz. Markiza i Wicehrabia to w tej interpretacji postacie demoniczne, niemal upiorne.(A Cecylia jakaś w ogóle dziwna jest, ja bym jej dała 20 lat i kilku kochanków:P).

"Valmont" to film- fresk, jakby kartka z pamiętnika osoby wspominającej tą epokę "której kto nie zna, nie wie co to słodycz życia". Piękne stroje, nieustanne zabawy i wszechogarniająca nuda która każe wyładowywać się w miłosnych intrygach. A że przy okazji zniszczymy komuś życie? Kto by się tym przejmował, a najmniej para motylich intrygantów.

ocenił(a) film na 8
LadyEire

Dobrze to ująłes, "Związki" są duszne a postacie demoniczne, tyle, że to właśnie wg. mnie przemawia na korzyść "Związków". Podoba mi sie taki styl prowadzenia akcji i kreowania bohaterów. Aktorstwo ciut lepsze, ale "Valmont" też jest świetne, dlatego tak trudno jest porównywać te dwie interpretacje.W mojej ocenie związki dostały 9 i serduszko a valmont 8.

zabciamuaa

Valmont jest dobrym filmem, ale wg mnie Niebezpieczne związki Frearsa są genialne, i to nie tylko ze względu na rewelacyjne aktorstwo.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones