Miloš Forman

Jan Tomáš Forman

8,7
3 880 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Miloš Forman
użytkownik usunięty
777777

Masz rację. Forman, Altman i De Palma to trójka przecenionych amerykańskich twórców, których błędnie uwzględnia się w rankingach najlepszych reżyserów wszech czasów. Pozdrawiam.

Amerykańskich twórców? No to już jakaś psychoza...lub tylko drobna nieścisłość. Forman jest czechem. Wracając do filmów, to nie mogę się z tym zgodzić. Czechosłowacka część twórczości ("Czarny Piotruś", "Konkurs", "Pali się moja panno") Formana na czele z genialnym "Miłość blondynki" sprawiła, że już wtedy Forman był jednym z najlepszych współcześnie tworzących reżyserów, a napewno najciekawszych. A warto powiedzieć, że filmy się nie postarzały dotykając kwestii uniwersalnych oraz pokazując realia komunistycznej czechosłowacji,a w tym wad systemu. Dlatego miał szansę przebić się w stanach. Tam ugruntował swoją pozycję tworząc wiekopomne filmy..."Lot nad kukułczym gniazdem", "Amadeusz" lub chociażby tylko te bardzo dobre jak "Skandalista Larry Flynt". Dlatego nie uważam, żeby był przeceniany i żeby tylko trzy filmy zasługiwały na miano dobrych.

astronauta

Dodałbym niedoceniane "Hair", które jest moim zdaniem rewelacyjne - i mamy już co najmniej 8 filmów świetnych.

Davus

A na marginesie "Hair" ma w tym tygodniu premierę w polsce...więc kto nie widział to do kin! Lepiej puźno niż wcale:)

astronauta

Chyba chciałeś napisać: "Reżyser 3 arcydzieł!" ;)

Jesteś prosta jak budowa Cepa.Nie masz pojęcia o kinie.

al113

Jak ja uwielbiam te wpisy, które mają na celu prowokację. Więc odpowiadam - nie, nie jest to reżyser amerykański tylko czeski. I nie, nie jest to reżyser trzech dobrych filmów [coś mi się wydaje, że czeskiej twórczości w ogóle pani/pan nie widział{a}]... "Amadeusz" jest wybitny, "Lot..." owszem, strasznie przereklamowany, ale niezły, ale "Pali się moja panno", "Miłość blondynki" to filmy bardzo dobre lub nawet doskonałe.
A reszta twórczości to też nie jest byle jaka chała.

aciddrinker

Ja znam tylko trzy jego filmy i to wystarcza, by go nazwać mistrzem. Swoją drogą nie mogę się doczekać następnych.

aciddrinker

nie czeski tylko czechoslowacki .

777777

A od kiedy istnieje narodowość czechosłowacka?

slesz_2

Amadeusz i Lot to MEGA-ARCYDZIEŁA

lotr_2

dokładnie. Amadeusz to po prostu cudo jest

aciddrinker

Pogromca prowokacji od siedmiu boleści się znalazł. -_- Przereklamowany to chyba ty jesteś. Jak Lot nad kukułczym gniazdem jest przereklamowany, to Czechosłowacka twórczość Milosa Formana to jedno wielkie gówno, a ty sprzedajesz kalosze pod lublinem. Film jest więcej niż wybitny i więcej niż doskonały, ale widocznie ciebie przerósł i nawet się temu nie dziwię.

sebatx1

ja za to nie rozumiem jakim to sposobem taki dobry reżyser mógł posunąć do tak wątpliwego dzieła jakim jest (są?) "Duchy Goi"...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones